Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

TTNet'in Sitesinde Virüs Var

YazarMesaj
AlacaKaranlıK
CO Admin
CO Admin
AlacaKaranlıK

TTNet'in Sitesinde Virüs Var Empty
MesajKonu: TTNet'in Sitesinde Virüs Var   TTNet'in Sitesinde Virüs Var I_icon_minitimePaz Mayıs 10, 2009 9:05 pm

Alıntıdır.

Başlıkta anlaşılmaz diye virüs yazdım. Ama aslında güvenlik yazılımım (Norton Internet Security 2009) bir worm (kurtçuk/solucan) olduğunu söylüyor.

Google'da TTNet diye arama yapınca sağ tarafta kırmızı çarpı işareti çıktı. Çarpı işaretinin üzerine gelip Full Report'a tıkladım.

Norton Safe Web, from Symantec - report for ttnet.com.tr

Ayrıntılara baktım ve TTNet'in en son 17.10.2003'de güncellendiği söylenen TTNet'in sitesinde W32.Lirva.C@mm kurtçuğuna rastlandığını söylüyor. Bu kurtçuk diğer güvenlik yazılımları tarafından farklı isimlerle biliniyormuş.

Kaspersky> I-Worm.Avron.b
McAfee> W32/Lirva.c@MM
Trend Micro> WORM_LIRVA.C

Bu kurtçuğun zarar seviyesi; medium (orta) yayılma seviyesi; high (yüksek) olarak bildiriliyor.

NOT: "Norton kullanma onun yerine Kaspersky, Avira vs başka bir şey kullan" diye kavga çıkartın diye yazmadım. Sadece dikkatimi çekti ve bilgilendirmek istedim. TTNet'e bildirdim henüz geri dönmediler.

Bu da ekran görüntüsü:
TTNet'in Sitesinde Virüs Var Ttnet

TTNet'in Sitesinde Virüs Var Ttnet2

TTNet'in Sitesinde Virüs Var Ttnet3

TTNet'in Sitesinde Virüs Var
1 sayfadaki 1 sayfası